W sprawie profanacji

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej
Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Aneta Lazurek, Wikimedia, CC BY-SA 3.0 PL, fragment

W związku z ostatnimi atakami na symbole chrześcijańskie, a konkretnie  wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski, dedykujemy osobom które to czynią słowa Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego:

Aby się zblizyć do najbiedniejszych, najbardziej nieszczęśliwych, oddajemy Tobie, Matko, tych, którzy się uważają za wrogów Twojego syna, Jego Kościoła i Twoich. Oni chcą być koniecznie Twoimi wrogami i dla różnych motywów prowadzą pracę przeciwko Tobie, Twej chwale, Twej czci i cnotom. Gorszą się Twoją prostotą dziewczęcą i macierzyńską, mają przeciwko Tobie wewnętrzny opór, może nienawiść, czy nawet bluźnierstwo.

My wiemy, że nie potrzebujemy za nimi prosić, bo Ty i tak ich kochasz. Wiemy, że ci, którzy żyją w niewierze, a może bluźnią i pełni są nienawiści do Kościoła, to ludzie, którzy mają w sobie najwięcej niepokoju Boga. Oni najbardziej go pragną, bo mają o Nim tak szczytne pojęcie, że nie może im się w głowie pomieścić, że Bóg wygląda tak, jak my Go sobą przedstawiamy. Może to nasza nieudolność i słabość jest przyczyną niewiary i upadku?

Zwyciężaj w nich, Maryjo, swym delikatnym, macierzyńskim sercem. Ty wiesz, że ludzie pełni nienawiści do Boga, na swój sposób w Niego wierzą, bo nie mogliby zwalczać Tego, w kogo by nie wierzyli. A może ich wiara jest jeszcze silniejsza aniżeli nasza?

Obróć ich mękę w Twoje zwycięstwo! Jak Twój Syn chodził za zagubioną owcą, tak Ty, która ścierasz głowę węża, zetrzyj wszędzie niewiarę i nienawiść, ale broń ludzi, zachowaj ich dla Twojego Syna i dla Ciebie.

 

Oddajemy Tobie Maryjo, Jasna Góra 25 sierpnia 1960

Zdjęcie za wikimedia